13.04.2008  |  Novinky

Roviny jsem nezapomněl

V neděli 13. dubna jsem jezdil letos poprvé v Čechách, po odřeknutí Jana Ráji do sedla Certuse jsem dostal nabídku jezdit tohoto skvělého sprintera ve Velké Dubnové na 1800m.

I když to není jeho distance, přijal jsem to a rozhodl jsem se, že zase zapotím a zajezdím si rovinu. V pondělí ráno váha ukazovala 65,5 kg, takže ten týden byl hodně těžký, ale v neděli už jsem měl 60 kg a mohl jsem se posadit do sedla. Certus nosil 60,5 kg.

Ve třetím dostihu jsem ještě jezdil pro trenéra Luku LINDGRENA, s kterým jsem si také hodně věřil, ale doběhli jsme pátí.

Potom v šestém dostihu už jsem naskočil na CERTUSE. Před dostihem jsem měl vymyšlenou taktiku jít úplně zezadu, aby mi Certus nepůloval a měl sílu na finiš. V dostihu se mi to vše do puntíku podařilo a užil jsem si krásný vítězný dostih. Jeho akcelerace v cílovce byla famózní. Po dostihu jsem sice dostal sankci výstrahu za nadměrné použití bičíku, protože jsem Certuse musel hodně rovnat bičem, když mi bočil k bariéře, ale to mi neubralo ani trochu radosti z vítězství.

Výsledky jsou na www.dostihy.cz

Videa: LINDGREN (Cena Jen Fe)

CERTUS (Velká Dubnová)

 

 

Příští týden bych se měl objevit znovu ve Velké Chuchli v sedle tří nebo čtyř koní a jeden z nich bude náš nový nákup z Coolmoru hřebec Budapest.

Novinky ze sedla

28.05.2012

Stal jsem se sponzorem nové soutěže na internetu, která se jmenuje DOSTIHOVÉ TIPY. Můžete zde každý týden tipovat vítěze dostihů a vyhrát zajímavé ceny. Všechny potřebné informace a možnost zúčastnění se soutěže najdedete na stránkách www.dostihovetipy.cz

více
16.11.2010

Moje aktuální dosithové dění můžete nyní sledovat na skvěle propracovaných internetových stránkách http://josefbartos.blogspot.com/ , které neustále aktualizuje můj kamarád Matjes z Magdeburgu.

více

Náhodná fotogalerie

Thanks Decent