17.06.2008  |  Novinky

Bezohlední Francouzi

Ve středu 11.června jsem jezdil ve Francii na závodišti Strasbourg. Byl to pro mě bohužel moc smutný dostih, protože kůň Pizzaro si na rovině ulomil zadní nohu a musel být utracen. Stalo se to při nájezdu do druhého kola.

Když jsme byli před proutěnkou u tribuny, Pizzarovi praskla zadní noha v hleznu a já jsem se poroučel ze sedla. Pořadatelé bohužel nezastavily dostih, a tak probíhalo v prostoru cílové rovinky jedno velké divadlo. Kůň se zlomenou nohou ležel za výběhovou proutkou a vedle něj se prohánělo ostatní pole koní do cíle. Něco tak bezohledného jsem už dlouho nezažil a Francouzi se zachovali jako řezníci. Ještěže byl alespoň veterinář rychlý a Pizzaro mohl co nejrychleji z té hrůzy odejít do věčných pastvin.

V sobotu jsem jezdil 8 koní v Pardubicích a vytěžil jsem z toho několik umístění a 2 vítězství. Jedno v trojkové st.ch. cross-country s DEL SOLEM a druhé v jedničkové st.ch. cross-country s WELLDANCEREM. V kvalifikaci jsem měl nastoupit v sedle DECENT FELLOWA, ale bohužel jeho neustálé problémy s kopytem nás nepustily na start a DECIK si zajel do Pardubic jen na výlet.

V neděli jsem jezdil 5 koní v Meranu a podařilo se mi zvítězit v sedle SIXTEEN, která podala perfektní výkon v crossu na 5500m a porazila nejlepší "krosaře" z Itálie. Ještě jsem si přivezl 3.místo v GR3 st.ch. na 3900m s VERNAREM, který si trochu spravil renomé z předešlého startu v Milánu. V tomto dostihu zvítězil překvapivě náš Gont v sedle s Thomasem Boyerem.

Novinky ze sedla

28.05.2012

Stal jsem se sponzorem nové soutěže na internetu, která se jmenuje DOSTIHOVÉ TIPY. Můžete zde každý týden tipovat vítěze dostihů a vyhrát zajímavé ceny. Všechny potřebné informace a možnost zúčastnění se soutěže najdedete na stránkách www.dostihovetipy.cz