08.04.2010  |  Novinky

A je to v prdeli.

Překážkový sport mi znovu ukázal svou stinnou stránku. V úterý vítězství v Trevisu a hned ve středu pád, kterým jsem si přivodil zlomeninu obratlů a dlouhou pauzu bez dostihů.

 

V úterý 30.3. jsem jezdil ne zrovna oblíbeného MIES IN BERLIN (video) od trenéra Favera v Trevisu. I když mě celý dostih vozil jak chtěl, tak jsem s ním nakonec udržel vedení až do cíle a vyhrál stylem start-cíl.

Dále jsem nastoupil v crossu do sedla TREMPOLINASE a držel si nadějnou pozici na závěrečný útok Tři skoky před cílem jsem si ale prošlápl sedlo na levou stranu a potom už jsem jen bojoval s tím, abych se nějak udržel v sedle. Dokončil jsem na 4. místě a Trempolinas z dostihu neodešel úplně zdravý.

Ve středu 31.3. jsem se znovu posadil třikrát do sedel Faverovo koní. V prvních dvou dostizích si moji koně vybrali slabší moment posledních dní a s PENALTYSEM, ani se SIR BAHHAREM jsem se neumístil do třetího místa.

Ve 4. dostihu jsem nastoupil do sedla dcery Zamindara ZAMINKY (video) do tříletých debutantů přes siepi a bohužel čtyři skoky před cílem jsme spadli a vážně jsem se zranil.

Trochu se s vámi podělím o pocity mého asi nejtěžšího týdne, co se týká zranění.

Zaminku jsem již při vjezdu do posledního kola musel dvakrát probudit bičem, aby mi nevypadla z možného boje o vítězství, byl jsem na 4.pozici a už před překážkou jsem věděl, že mi nevychází odskok, tak jsem se trochu snížíl a nechal Zaminku prodloužit cvalový skok před odskokem, ale bohužel to nevyšlo a Zaminka ten skok doskočila teměř na hlavu a šla k zemi. Potom jsem padal po hlavě já a všechno se zdálo být tak nějak normální, jako při jiném pádu, ale najednou ta rána zezadu od dalšího koně. Pak už jsem pád moc nevnímal, protože jsem nemohl dýchat a než přijela sanitka, tak jsem bojoval s vyraženým dechem. Hrozná bolest zad a nemožnost se nadechnout, snažil jsem se uklidnit a za chvíli jsem cítl první nádech, ale pak znovu ta bolest a nemožnost dýchat. Byl to boj. Po příjezdu sanitky jsem bolestí ani nemohl mluvit, jen jsem ukazoval na záda a mručel. Před vážnicí jsem zkusil vylézt ze sanitky a jít do vážnice, ale cítíl jsem se jako po deseti pivech, takže jsem se nechal odvézt do nemocnice, kde jsem absolvoval tu hrozných pár hodin rentgenů, čekání, žízně a po těch pár hodinách dostání kapačky proti bolesti. Po které se cítíte, jako po nějaké droze. V nemocnici jsem nechtěl zůstat, nemyslel jsem si, že je to tak vážné a tak jsem podepsal revers a nechal se odvézt autem 500 km do Merana. Hrozná cesta, Rafi Romano jel ještě jako Fitipaldi, takže jsem prožíval muka. Ibalginy do mě létaly jeden po druhém. Druhý den ráno už jsem dobrovolně nastoupil do meránské ortopedie, kde mi zjistili zlomeninu tří obratlů (7., 8. a 9.), druhý den mě převezli do Bolzana na operaci, kde mi to v sobotu sešroubovali a pak jsem prožíval další těžké chvíle po operaci. Dnes je čtvrtek 8.4. a já se cítím, že už bych to zvládl bez pomoci sestřiček a doktorů. Čekám na korzet, který mě zpevní při pohybu a těším se na den, kdy se vrátím domů. Tak to je má zkrácená verze mého nejhoršího týdne života. Držte mi palce, ať se brzy vrátím do sedla. Už se nemůžu dočkat, až zase vyhraju.

Novinky ze sedla

28.05.2012

Stal jsem se sponzorem nové soutěže na internetu, která se jmenuje DOSTIHOVÉ TIPY. Můžete zde každý týden tipovat vítěze dostihů a vyhrát zajímavé ceny. Všechny potřebné informace a možnost zúčastnění se soutěže najdedete na stránkách www.dostihovetipy.cz

více
16.11.2010

Moje aktuální dosithové dění můžete nyní sledovat na skvěle propracovaných internetových stránkách http://josefbartos.blogspot.com/ , které neustále aktualizuje můj kamarád Matjes z Magdeburgu.

více

Náhodná fotogalerie

Bejrut